ESA KOMBAT - O ČEM TO JE

Cílem vzdušného souboje ESA je vrtulí přeseknout soupeřovu stuhu a uhájit po dobu souboje tu vlastní. Přestože existují podrobná pravidla ESA kombatu s veškerými technickými parametry, naše létání je ještě podstatně jednodušší:

1.Bezpečnost - létá se pouze ve vymezeném prostoru před piloty, kdo tento prostor opustí, nebo jinak ohrozí sebe, spoluletce, či nedejbože přihlížející je okamžitě z boje vyloučen. Silně doporučujeme použití helem.

2. Letadla jsou polomakety strojů z II. sv. války, osazeny přibližně stejnými komponenty (baterie, vrtule, motory) pro dosažení podobných výkonnostních vlastností. S výbavou poradí Pepík Balcar +420 602 624 203

3.Stuha za letadlem je 10 m dlouhá a 1 cm široká z krepového papíru. Konec stuhy je označen krátkým “konečkem” ze stuhy jiné barvy.

4.Každý souboj trvá 5 minut. Po této době si letadla, která dolétala až do konce zkontrolují vlastní stuhu. Je-li neporušená, náleží pilotovi 1 bod. Potvrzené sestřely (letadlo doveze stuhu soupeře na křídle až dolů) jsou honorovány 3 body za každou stuhu. Letadla, která měla v průběhu boje vynucené přistání, nemohou zpět do vzduchu. Vyjímku tvoří nepodařené starty, které mohou být rozhodčím povoleny, pokud to neohrozí bezpečnost účastníků.

5.Bojujeme o hvězdičky. Každý účastník sletu obdrží jednu hvězdičku. Vítěz sletu obdrží navíc 4 hvězdiček, druhý v pořadí 3 hvězdičky a třetí 1 hvězdičku.

6.Celkové výsledky jsou vyhlášeny po odečtení tří nejhorších výsledků každého pilota z celé sezony. Výsledky budou publikovány na těchto stránkách.

Author, webmaster, designer Vitacoc Gaxelor -